Yılmaz Özdil – Mustafa Kemal PDF ve EPUB indir
3

Yılmaz Özdil – Mustafa Kemal PDF ve EPUB indir

Tüm bilgiler
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

YILMAZ ÖZDİL

“EY TÜRK GENÇLİĞİ BİRİNCİ VAZİFEN…”

Yeni kitabında Yılmaz Özdil, Mustafa Kemal’in çeşitli cephelerde emperyalist güçlere karşı, daha sonra da çeşitli cephelerde ve Çanakkale cephesinde Osmanlı ordusunda bir asker iken, Türklerin Kurtuluş Savaşı’na karşı başarılarını yazdı. Türk Kurtuluş Savaşı. Ayrıca, demokratik cumhuriyet dönemini, özellikle kadın hakları, eğitim-kültür-sanat-ekonomi-tarım-sanayi-günlük yaşam ve diğer alanlardaki sosyal yaşamdaki reformları gerçekleştirmek için benzersiz olan günlük yaşamının bölümlerini sunuyor.

Ayrıca Mustafa Kemal’in sanatsal ve entelektüel kimliği, hayvan sevgisi, doğa bilinci, çocuk sevgisi, kadın hakları vizyonu ve sebep-sonuç ilişkisindeki diğer olağanüstü özellikler tartışılmaktadır.

Ailesi, arkadaşları, çocukları ve çocukları ile olan ilişkisi, hayatındaki kadınlar; İnsanların barışçıl tutum etrafında şekillenen ‘insan sevgisine’ karşı askeri veya diplomatik temasların önündedir; ülkede kültürel reformun önemi; tüm dünyada politik ezilen toplumlar tarafından örneklenen askeri ve politik başarılar; Bu şarkının en sevdiği yemeklerin en sevdiği yemek, stil kıyafetleri, hayvanları sevdiği, hatta Türkiye’nin “çağdaş” ı, hatta gündelik hayatta yaptığı ulusal düzeye, bütüncül ve insancıl yönlerine kadar bütüncül bir tutum sergilemesi Mustafa Kemal portresinin yapılmasını arzu eder.

Bu kitapta, Mustafa Kemal’in çocukluğundan Milli Kuvvetler ruhuna, emirden Kurtuluş Savaşına, Mustafa Kemal’in Cumhuriyet’in kuruluşundan kişisel özellikleri, hizmetçilerle diyaloglar, gece hayatı gibi birçok detayı bulacaksınız. ve yaşamlarını iz bırakan akrabalar.

Atatürk’ün bugüne kadar hiç anlatılmamış özel hayatıyla ve kişiliğiyle ilgili belgelere dayalı bilgileri içermekle birlikte ülkenin kurtuluşu için gösterdiği büyük mücadele ve fedakarlıkları anlatılmaktadır. Bugüne kadar hep Atatürk’ü okudunuz Yılmaz Özdil’in kaleminden gerçek Mustafa Kemal’i okuyacaksınız!

Benzer kitaplar
Menüyü Kapat
Menü